Skip to content

ABOUT ME AND BLOG


TÜRKÇE (ENGLISH ONE IS DOWN BELOW)

PORTFOLYOM İÇİN BURAYA TIKLAYIN

BEN: Merhaba! Ben Eda Onay. 17 Şubat 1999’da Antalya’da doğdum, ama şu anda okulumdan dolayı Ankara’da yaşıyorum çünkü TED Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği okuyorum. 17 Ekim 2016-13 Nisan 2018 tarihler arası Camille Charriére için, daha sonra ise Monica Ainley ile beraber sundukları Fashion: No Filter adlı podcastlari için stajyerlik yaptım. (Camille’nin blogu www.camilleovertherainbow.com’da katkıda bulunduğum yazıları görmek için buraya tıklayın.) Blogumun yanı sıra kendi ismimi verdiğim YouTube kanalımda videolar çekiyorum. 10 Şubat 2018-27 Mayıs 2018 tarihleri arası Paradise Row” adlı markanın Instagram hesabının sosyal medya yöneticiliğini yaptım. Son olarak The Cools adlı online dergide ise grafik tasarımcı olarak çalıştım.

FASHION WONDERER: Birinci kelime moda kelimesinin İngilizce karşılığı olan kelime, bu blogun %99’unu oluşturan şey, kafamı dağıtmamı, eğlenmemi, kendimi ifade etmemi, yeni insanlar tanımamı sağlayan en büyük hobim. İkinci kelime ise “bir konu hakkında meraklı / bir konuya hayran” anlamına gelen diğer bir İngilizce kelime. İkisi birleşince moda sektörünü hala keşfetmekte olan, moda hakkında her gün yeni şeyler öğrenen, modaya meraklı olan beni ve burada olduğunuz için büyük ihtimal sizleri de ifade eden bir takma ad.

“Fashion Wonderer”‘ı başlangıçta “The Fashion Wonderer” adıyla 21 Haziran 2015’te açtım, ilk yazımı 28 Haziran 2015’te yazdım. Ama sonradan 30 Ekim 2015’te adını “Fashion Wonderer” olarak değiştirdim, bilirsiniz “az ama öz”. Büyük bir çoğunluğu moda olmak üzere seyahat, dekor ve müzik gibi başka içeriklere yer veriyorum blogumda.

İyi okumalar!

-Eda

(Son güncelleme: 22 Eylül 2019)

ENGLISH

CLICK HERE FOR MY PORTFOLIO

ME: Hello! I’m Eda Onay. I was born on 17 February 1999, was born in Antalya, but now I live in Ankara because of my university, I’m studying Industrial Engineering at TED University. I interned for Camille Charriére from 17 October 2016 to 13 April 2018 and later, for the podcast called Fashion: No Filter that she hosts with Monica Ainley (click here to see the post I contributed on Camille’s blog www.camilleovertherainbow.com). Besides my blog I shoot videos on my YouTube channel which I named my own name in Turkish (older ones have English subtitles).  I was a social media manager at the Instagram of the brand called ‘Paradise Row’ between the dates 10 February 2018-27 May 2018. Lastly, I worked at a digital magazine called The Cools as a graphic designer.

Fashion Wonderer: First word is a thing that creates %99 of this blog, makes me chill out, makes me have fun, gives opportunity to express myself, make me have new people in my life, my biggest hobby. Second word means a person who is curious about a thing / who admires a thing. When they come together it becomes a nickname that expresses who is still exploring the fashion industry, learns new things about fashion everyday, a fashion enthusiast, I mean me and since you are here it’s a nickname that probably expresses you as well.

I opened “Fashion Wonderer” as “The Fashion Wonderer” on 21 June 2015 at the beginning and wrote my first post in 28 June 2015. But then I change its name into “Fashion Wonderer” on 30 October 2015, you know, “less is more”. My blog’s content includes fashion mostly plus another things like travel, decoration and music.

Enjoy!

-Eda

(Last update: 22 September 2019)

KaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

4 Comments

  1. Anonymous Anonymous

    Merhaba Eda !

    Instagramda denk geldim ve şu an blog sayfanı incelemekteyim. Insta da Fashion wonderer hesabını hâlî hazırda takipteymisim meğer. 🙂 Camille Charrierè ile nasıl iletişime geçtin ve bu işe başladın çok merak ettim. Bunun üzerine de videon vardır , (yada çekersin) umarım. Başarılarının devamını dilerim. Sevgiler ❤

    • FashionWonderer FashionWonderer

      Merhaba! Aslında Camille beni buldu şöyle bahsedeyim kısaca. Ben geçen sene YGS-LYS’ye girmiştim sınav dönemi o gün de hocamız daha çok çalışın diye gaza getirmişti. Ben de instagramımı dondurmak için açmıştım ki mesaj kısmına baktım ve Camille’nin stajyerlik teklif ettiğini gördüm. Dediğim gibi o beni buldu gerçi ben Camille’den önce arkadaşı Anissa ile de birkaç defa iletişim kurmuştum belki o önermiştir ama böyle açıkçası 1 yılı aşkındır stajyerlik yapıyorum 🙂 Çok teşekkür ederim, sevgiler <3

Leave a Reply

Your email address will not be published.

       

Fashion Wonderer © 2018 by Eda Onay since 2015 | Theme by Compete Themes