Skip to content

BEST OF COPENHAGEN FASHION WEEK SPRING 2019 STREET STYLE

Sokak stili yazılarımı takip edenlerdenseniz bir süredir eskisi heyecanımın kalmadığını ama yine de devam ettiğimi biliyorsunuzdur. Size bir haberim var, Kopenhag Moda Haftası bu heyecanımı geri getirdi, uzun zaman sonra ilk defa sokak stili fotoğraflarını toplamaktan bu kadar zevk aldım. Hayvan desenlerinin, bisiklet şortlarının, deniz kabuğu takılarının ve Dior’un saddle çantalarının ele geçirdiği; parmak arası plaj terliklerinin ve farklı desenlerin bir arada kullanıldığı bir hafta -aslında 3 gün ama olsun- oldu ve bildiğiniz üzere sizler için favorilerimi seçtim.

You probably now I’m not as excited as I was before but still continuing it anyways if you are one of those who follow my street style posts. I have some news for you, Copenhagen Fashion Week has brought my excitement back, I finally enjoyed myself when I was collecting street style pictures after a long time. It turned out a week -actually three days but whatever- that was dominated by animal prints, cycling shorts, shell jewelleries, Dior’s saddle bags, flip flops and pattern-mixing and as you already know I picked up my favorites for you.

telegraph.co.uk, vogue.com.tr, vogue.com, harpersbazaar.com, elle.com, wmagazine.com, refinery29.uk, copenhagenfashionweek.com, whowhatwear.co.uk, fashionmagazine.com, marieclaire.com.au, harpersbazaar.com.sg, instylemag.com.au, graziadaily.co.uk, scandinaviastandard.com, standard.co.uk, wwd.com, ellecanada.com, soundvenue.com, refinery29.com, mojeh.com, vogue.co.uk, vogue.ua, costume.dk, hypebae.com, adamkatzsinding.com, elle.fr instagram @stylesightworldwide, @nilninat

2 Comments

  1. Colleen Behrens Colleen Behrens

    great …. x

    • FashionWonderer FashionWonderer

      Thanks! xx

Leave a Reply

Your email address will not be published.

       

Fashion Wonderer © 2018 by Eda Onay since 2015 | Theme by Compete Themes