Skip to content

MY FAVORITE JEWELRY BRANDS PART TWO

Modedamour, Sophie Buhai, Alighieri

Sonu gelmek bilmeyen takı sevgim, sonu gelmek bilmeyen paylaşma isteğim… Birinci bölümü yazalı çok olmadı (bakmak isterseniz buraya tıklayın) ama ikinci bölümü yazmak için bayağı sabırsızlandım. Biliyor olabileceğiniz ama bilmiyorsanız da bilmeniz gereken diğer beş markayı daha tanımaya hazır olun! Aynı not bu yazım için de geçerli, hiçbir marka bana bu yazıyı yazmam için sponsor olmamıştır, gerçekten favorilerim oldukları için yer veriyorum her birine.

My never ending love of jewelleries, my never ending sharing passion… It’s not a long time since I wrote part one (click here if you want to check it out) but I really couldn’t wait anymore to write part two. Get ready to meet with five more brands that you might already know but you have to know if you don’t yet! The same note goes for this one as well, none of the brands sponsored me for this post, I give places for all of them since they really are my favorites.

CADETTE

Cadette, aynı zamanda markanın tasarımcısı olan Allison Asis tarafından kurulmuş. Her bir takıyı Toronto’da bulunan, stüdyosu olarak da kullandığı evinde bizzat kendisi geleneksel tekniklere bağlı kalarak yaratıyor. El yapımı oluşları hem her parçanın benzersizliğini hem de çevre kirliliğini azaltmasını sağlıyor. Girişimci ruhuna kendisi henüz 18 yaşındayken maalesef kanserden dolayı kaybettiği annesine borçlu olduğunu söylüyor ve takılarını sanattan, doğadan ve hayatındaki kadınlardan ilham alarak hayata geçiriyor. Anlamlı ve göz alıcı tasarımlara sahip olmak isteyen yaratıcı ve modern kadınlara adanmış bu mükemmel markaya cadettejewelry.com‘dan, favorilerime ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cadette was founded by Allison Asis who is also the designer of the brand at the same time. She creates every single piece herself staying true to traditional techniques at her home in Toronto which is also her studio at the same time. The fact that all of the pieces are handmade, it provides both the uniqueness of each piece and reduce of pollution. She says that she owes her entrepreneurial spirit to her mom which she unfortunately lost to cancer when she was just 18 years old and makes her jewelleries alive being inspired by art, nature and the women in her life. You can check this perfect brand which is addicted to the creative and modern women who wants to have meaningful and eye catching designs out at cadettejewelry.com, my favorites are down below.

ALIGHIERI

Alighieri, Oxford Üniversitesi’nde Fransızca ve İtalyanca okumuş, Londra merkezli Rosh Mathani tarafından, Dante’nin “İlahi Komedya”sından ilham alınarak 2014’te kurulmuş kendine has bir marka. Rosh, her bir parçayı Dante’nin konuları gibi “mükemmel olmayan parçalar” olarak lanse etse de pürüzsüz olmayışları, her birinin hikayesi oluşu, kendilerine has tarzları oluşu bana sorarsanız onları mükemmel, benzersiz ve imza parçalar haline getiriyor. Bu harika markaya alighieri.co.uk adresinden, Joseph ile olan iş birlikleri de dahil olmak üzere sahip olmak istediklerime ise her zamanki gibi aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Alighieri is a brand which has its own style that inspired by Dante’s ‘The Divine Comedy’ was founded in 2014 by London based Rosh Mathani who studied French and Italian at Oxford University. Even though Rosh introduces the pieces as ‘imperfect pieces’ like Dante’s subjects, them being not smooth, having their own style and their own stories makes them perfect, unique and statement pieces if you ask me. You can take a look at this amazing brand via the address, aligieri.co.uk. The ones I want to own are down below as always including their collaboration with Joseph.

PEDRUSCO

Saat yönünde 2. fotoğraf / 2nd picture (clockwise): maria_bernad @instagram

Sıra şimdi İspanya temelli olan, seramik kullanarak el yapımı takılar üreten Pedrusco’da. Minimal, zarif, eğlenceli ama aynı zamanda şık ve herkesin zevkine hitap eden küpeler, kolyeler ve bilezikler yapıyorlar. Yanlış çevirmediysem showroomları aynı zamanda stüdyo ve eğer gitme şansınız olursa takıların yapım aşamasını görmenizi bile sağlıyorlar. Bu çok hoş ve güzel şeyler üreten, içinizi ısıtacak türden olan markaya pedrusco.org adresinden ulaşabilirsiniz. Favorilerim nerede zaten biliyorsunuz artık.

It’s now time for Spain based brand that makes handmade jewelleries using ceramics, Pedrusco. They make minimal, elegant, fun but chic earrings, necklaces and bracelets at the same time. If I didn’t translate it wrong their showroom is a studio at the same time and if you’ll have a chance to go there, they even get you to see the production process. You can check this heartwarming brand that creates so nice and beautiful stuff out at pedrusco.org. You already know where to find my favorites.

SOPHIE BUHAI

Los Angeles’ta yaşayıp çalışan, Parsons Tasarım Okulu’ndan mezun, önceden Vena Ceva’da yardımcı yaratıcı yönetmen olarak çalışmış kurucusu ve tasarımcısı Sophie Buhai ile aynı adı taşıyan marka 2015’te kurulmuş. Çoğunlukla gümüş kullanan marka altın, inciler ve yarı değerli taşları da zaman zaman kullanarak takıların çeşitliliğini arttırıyor. Los Angeles’ta, çevre kirliliğini azaltmak adına geri dönüştürülmüş metaller kullanılarak usta zanaatkârlar tarafından elle yapılan heykelimsi takıların her biri kendi seslerine sahipler ve gerçekten mükemmeller. Bu benzersiz parçaların bulunduğu internet sitesi ise sophiebuhai.com

Sophie Buhai who is living and working in Los Angeles is a graduate from Parsons Design School and who worked before at Vena Ceva as co-creative director established her namesake brand in 2015 which she is also is the designer of. The brand that uses silver the most also uses gold, pearls and semi-precious stones time to time which provides variety of the jewels. The each one of sculpture-like jewelleries that are made out of recycled metals to lower the environmental pollution by master artisans by hand in Los Angeles are all have their own voices and they are really perfect. The website where these unique pieces are at is sophiebuhai.com

RINGSTONE

Moskova temelli Ringstone markası eğer yanlış çevirmediysem taşlara herhangi bir işlem uygulamıyor, doğal formlarıyla takıları oluşturuyorlar ve tabii hepsi el yapımı. Düğünler için de özel serisi olan markanın ben daha çok “basic” diye kategorize ettikleri takılarını sevdim. Alighieri gibi pürüzsüz ve simetrik olmayışları kendilerine has olmalarını sağlıyor. Ben açıkçası markayı ve takılarını çok seviyorum, tüm parçalara siz de bakmak isterseniz ringstone.ru‘yu ziyaret edin.

If I didn’t translate it wrong, Moscow based brand called Ringstone they use untreated stones, create jewelleries with their natural forms and of course all of them are handmade. I loved their jewels categorized under ‘basic’ more of this brand that also has a special series for weddings. Them being not smooth and not symmetric makes them to be unique. I actually really love the brand and its jewels, visit ringstone.ru if you want to see all of the pieces yourself too.

KaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydet

KaydetKaydet

KaydetKaydetKaydetKaydetKaydetKaydet

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

       

Fashion Wonderer © 2018 by Eda Onay since 2015 | Theme by Compete Themes