Skip to content

ZARA AW15

>>FIRST POST WITH MY BLOG’S NEW NAME, TARANEMESIS! HOPE YOU LIKE IT ^.^<<

>>BLOGUMUN YENİ ADIYLA İLK YAZIM, TARANEMESIS! UMARIM SEVERSİNİZ ^.^<<

Terracotta (or brick red IDK what to say, you’ll see in pics anyway), mustard tones, brown, dark green, navy, orange, yellow, nude tones … I mean autumn colors, they are all back! This type of collections are getting popular in my opinion. A mixture of chic, bohemian and a little bit of minimalism. These days I’m trying to not to wear colorful stuff because I’m trying to have a minimal and monochrome style but I still love these kind of autumn colors. Anyway, I don’t wanna talk too much. Let me know your faves and opinions in comments down below ^.^

Kiremit rengi, hardal tonları, kahverengi, koyu yeşil, lacivert, turuncu, sarı, ten rengi tonları … Yani sonbahar renkleri, hepsi döndü! Bu tip koleksiyonlar bana göre popüler olmaya başladı. Şıklık, bohem esintisi ve birazcık minimalistikten oluşan bir karışım. Bu sıralar renkli şeyler giymemeye çalışıyorum çünkü minimal ve siyah-beyaz bir stil deniyorum ama hala bu tip sonbahar renkleri hoşuma gidiyor. Neyse, çok konuşmak istemiyorum. Yorumlar ile favorilerinizi ve fikirlerinizi söyleyin ^.^

WOMAN_01_1920 WOMAN_02_1920 WOMAN_03_1920 WOMAN_04_1920 WOMAN_05_1920 WOMAN_06_1920 WOMAN_07_1920 WOMAN_08_1920 WOMAN_09_1920 WOMAN_10_1920 WOMAN_11_1920Also there are TRF’s pictures too. // Ayrıca TRF’den de fotoğraflar var.

Click photos to make them bigger | Fotoğrafları büyütmek için üzerilerine tıklayın

IDK but in my opinion, TRF looks better. I really liked coats and jackets especially (I hope it’s faux/fake fur and I think it is) fur coat, suede one and the red heeled boots. | Bilmiyorum ama bana TRF daha iyi gibi geldi. Ceketleri ve paltoları özellikle sahte olduğunu umduğum ve düşündüğüm kürk ceketi, süet olanı ve kırmızı topuklu botları sevdim.

Okay so it’s time for mens collection | Şimdi sırada erkek koleksiyonu var.

Click photos to make them bigger | Fotoğrafları büyütmek için üzerilerine tıklayın

So that’s all everyone, hope you enjoyed 🙂 See you soon! | Şimdilik bu kadar millet, umarım sevmişsinizdir 🙂 Yakında görüşürüz!

Source/Kaynak: zara.com

You can find more pieces on ZARA’s site in the videos. | ZARA’nın sitesindeki videolarda daha fazla parça bulabilirsiniz.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

       

Fashion Wonderer © 2018 by Eda Onay since 2015 | Theme by Compete Themes